PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : torun marka tüfek alırken dikkat

muratbenlioglu
19.06.09, 20:52
deyerli dostlar torun marka av tüfeği alırken özellikle dikkat edin fabrika yapmış oldugu tüfeklerin arkasında durmayıp sorunu çözülmesinde yeteri kadar yardımcı olmuyor. başımdan geçen olay söyle
sakaryadan bir bayiden torun marka bir silah siparişi verdim 45 gün önce

71cm namlu ara sogutmalı
çelik kasa beyaz krom
enjektörsüz
tek tetik sellektörlü

istege baglı olarak bu özelliklerde bir tüfek siparişi verdim 15 gün sonra tüfek geldi bayide inceledik bayinin sahibi kulüp baskanımız ve beraber avlandıgımız bir abimiz incelerken müşterilerin kalabalık olması ve bayinin alanının dar olması nedeniyle dikkat ederek incelemedim
ve emniyette ruhsatıma işlettim evimde silahı incelerken şu sorunları oldugunu farkettim

1-namluda gözle gözükür ve dikkat çekici boya hataları
2-sellektör alt namluya alındıgında emniyet açılmaması
3-namluyu kırmak için mandal silah imalatcılarının kelebek dediyi kilit sisteminin kısa olması mandalın yerine oturup takılı kalmadan namlunun
kırılması mandalı bırakınca namlu kapalıyken oldugu konuma gelmesi
4-kasada krom gravür ve çizik hataları
5-kundakta vernik hataları çizik ve çökük izleri
6-mobil şokların 5 tanesininde içine bükük olması

ilk önce tüfegi aldıgım bayiye giderek sorunları gösterdim. fabrikayı aradık silahın geri gönderilip kutu içine sorunların yazılmasını ve gereklerin yapılacagı konusunda yardımcı olacaklarını söylediler silahı kargoya verip gönderdik silahı gönderdikten 3 gün sonra kendim telefonla aradım gerekenin yapılacagını ve sıfır bir tüfek yaparak aynı seri numarasını vurarak göndereceklerini söylediler. 2 gün önce silahı göndermek için adres istediler fabrikadan adresi vermeden önce istediklerimin yapılıp yapılmadıgımı sordugumda yeni sıfırdan silah gönderdiklerini belirttiler silah dün elime geçtiginde gözlerime inamadım

1-namlu aynı boya hataları ile gönderilmiş ( namluyu işaretlemiştim )
2-tamamen istegim dışı silahın kasasını siyaha boyamışlar namlu takılan iç kısımda olmak üzere ve aynı kasa (işaretlemiştim)
3-kundak aynı ve hatalar giderilmemiş
tek yapılan namlu kırma kilit sistemi alttaki dil aksamının ucuna kaynak yaparak uzatmaları igne yataklarına kadar kaynak çapagı ve sıcaklıktan kararma lekeleri

fabrikayı aradıgımdaki verdikleri cevap fabrika müdürüde olmak üzere ellerinde beyaz kasa üretim olmadıgı için siyah kasa gönderilmiş ve silahın deyişmedigini göndermeden önce ana parçalarını işaretledigimi söyledigimde verdikleri cevap yapacakları başka bişey olmadıgı işime geliyorsa silahı kullanmam gelmiyorsa bayiye teslim edip torun silah sanayi tarafından silaha vermiş oldugum miktar bayiye gönderecekleri

aynı gün içinde bende silahı bayiye teslim ettim. fabrikayla konuştuklarımı ve verdikleri cevabı bayiye anlattım silah istemedigimi parada istemedigimi torun silah sanayiye silahı hibe ettigimi söyledim
bugün 15.30 saatleri arasında bayi tarafından arandım silahı fabrikaya gönderdiklerini kendilerinin arayıp fabrikayla konuştuklarını ve fabrikanın aynı özelliklerde bi silah yapıp göndereceğini söylediler.

konuyu açmam fabrikayı kötülemek veya lekelemek deyil sizlerde benim içine düştügüm sorunları yasamamanızı istememdir
konuyu açarak onlarada söz hakkı dogdu dilerim bir tane yetkilisi çıkıp açıklama yapar bizlerde bu konuda bilgilendirilip aydınlatılmış oluruz

gemlik16avci88
19.06.09, 22:48
Paylasım için tesekurler.

Elbette bırılerını kotulemek ıstemeyız ama bole durumlarda yapılcak bir sey yok bu kadar terbıyesızlık ,adam yerıne konmama olurmu.Önce ne yapıyorsan kendı ınsanına yapıcan sankı tufeği bedevaya alıyoruz .Parasını son kurusuna kadar verıyorsak standartlara uygun olmak zorunda.
Her zaman yapıcı olmakdan yanayız kırıcı olmakdan degıl.
Herkesın bu konuda uzerıne dusenı yapması gerekır.Hata olmusdur uyarılır ama hatada ısrar edılıyorsa kım ne yapsın o tufegı.Bu ve dıger markalar hakkında sorunlar duyuyoruz inşallah yetkılıler bu durumları en kısa surede ilgilenır ve isimlerını,imajlarını,kalitelerını korurular.

Saygılar..

Kurtluca
19.06.09, 23:03
Sayın Murat usatm,
Başınıza gelenler, hakikaten hiç hoş şeyler değil,
Her üretici firma sözünde durması gerekir, yok öyle :angry: :angry: :angry:

Bence hakkınızı sonuna kadar arayın ustam!
Ama, Ültimatom´u koymanız ada iyi olmuş!

"aynı gün içinde bende silahı bayiye teslim ettim. fabrikayla konuştuklarımı ve verdikleri cevabı bayiye anlattım silah istemedigimi parada istemedigimi torun silah sanayiye silahı hibe ettigimi söyledim"

helal olsun!

İnşallah bundan sonra gereğini yaparlar...

Saygılarımla!

coolman
20.06.09, 11:10
murat ustam inanın aynı silahı bende özellik itibariyle çok begeniyordum hatta yakın bir kaç dostuma bu silahı sordum ve bilgi topladım

ama bu silahı cok fazla kullanan dostumuz olmadıgı için bilgi toplayamamış kararsız kaldıgım içinde silahı henüz almamıştım

lakin benim alacagım silahtada ara sogutma selektör enjektör mobil şok ve sizinde dediğiniz gibi çelik kasalıydı birde satan av bayi torun av silah sanayinin bu silahı switvesson´a ürettiğini söyleyerek tezgahtarlık yapıyordu :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh:

yok daha neler hatta ohaaa gerci ben tezgahtara degilde silahın özellik ve dış görünüşene bakarak begenmiştim

ama bu ne demek oluyor coolman hakan torun av silahından vazcaydı :woohoo: :angry:

malum hocaya bahane işlemez sonra mazallah diline düştükmü vay haline hakkını sonuna kadar ara üstadım saygılar

asiçocuk
20.06.09, 18:34
Bir avcı olarak Torun Firmasını kınıyorum.

İşinizi layıkı ile yapıyorsanız yapın kardeşim. Beceremiyorsanız bırakın gidin.

AVCI.61
20.06.09, 23:40
Murat bey anlaşıyan hiç hoş olmayan bir durumla karşılaşmıssınız.Öncelikle siteye bu durubu daşıyarak bizleri uyardığınz için teşekkürler.Malesef bunun gibi olumsuzluklar her zaman olabiliyor.Benim bu gibi konularla karşılaşan arkadaşlara önerim; Her ilde ve ilçede (Valilik ve Kaymakamlıklarda) bu gibi sorunları zgörüşen ve karara bağlayan kurullar var onlar gerekli olanı hemen yapıyorlar.Eğer onların kararının da uygulanmaması durumunda bu konuyla ilgili mahhkemelere iş aksıyor ve inanın çok kısa zamanda mağduriyetler hemen gideriliyor.

Efsane_31
22.06.09, 15:21
bilgilendirme için teşekürler bende ilgileniyordum.
Ben de başika bir tüfeğe bakarım.

hikmet2055
23.06.09, 00:11
AVCI.61 yazan:

Murat bey anlaşıyan hiç hoş olmayan bir durumla karşılaşmıssınız.Öncelikle siteye bu durumu taşıyarak bizleri uyardığınz için teşekkürler.Malesef bunun gibi olumsuzluklar her zaman olabiliyor.Benim bu gibi konularla karşılaşan arkadaşlara önerim; Her ilde ve ilçede (Valilik ve Kaymakamlıklarda) bu gibi sorunları zgörüşen ve karara bağlayan kurullar var onlar gerekli olanı hemen yapıyorlar.Eğer onların kararının da uygulanmaması durumunda bu konuyla ilgili mahhkemelere iş aksıyor ve inanın çok kısa zamanda mağduriyetler hemen gideriliyor.

sayın murat usta..
gerçekten üzücü bir olay ama birol beye bende katılıyorum.. şikayetçi olunki başka dostların canı yanmasın.. tüketicinin haklarını ülkemizde gerçekten çok önem veriliyor.. tabiki şikayetçi olursanız..
saygılarımla

hunter15
23.06.09, 08:33
s.a. kardeş sana soruyorum böylesine bukadar çok hata vardıda neden tüfeği aldın. ben torun silah sanayiyi gayet iyi tanıyorum bence sizde ve bayinizde var hata. torun silah sanayi simitwessona silah yapan büyük bir faprikadır,

muratbenlioglu
23.06.09, 12:42
evet ben hatalıyım sıradan yerli türk üretim olan bir marka olan torunu bir türk olarak tercih etmekle. bayiye gelince fabrika bu silahı müsteriye gönderecek kadar önemsememişse bayi napsın hiçbir bayi sattıgı ürünü ve firmasını kötülemez.dikkatinizi çekerim standart üretimlerinde böyle hatalar yok.ayrıca ben hatalı tüfegi hatalarıyla gönderdikten sonrada gereken yapılmadı fabrika sahibi genel müdürü olan KADİR TORUN fabrika müdür yardımcısı ve KADİR TORUNUN kardeşi AHMET TORUN hatalı tüfekler ve sorunlarla ilgilenen HÜSEYİN BURSA fabrika yetkili ustalarından YUSUF BÜYÜKBAYRAM hepsiyle görüşmeme ragmen yaptıklarına bakın. siz fabrikayı tanıdıgınız söylediniz bir web siteleri bile yok. sizde simitwessona silah yapan türk firma reklamlarından tanıdıysanız yanlış tanımışsınız. foruma yazılmayacak diger konuşmalarımızı ve verdikleri cevapları msn adresimi ekleyin muratbenlioglu@hotmail.com size anlatayım. ben torun silah fabrikasından ikinci el bir tüfek, ikinci kalite veya defolu bir tüfek almadım

kubadabad
23.06.09, 13:40
muratbenlioglu yazan:

evet ben hatalıyım sıradan yerli türk üretim olan bir marka olan torunu bir türk olarak tercih etmekle. bayiye gelince fabrika bu silahı müsteriye gönderecek kadar önemsememişse bayi napsın hiçbir bayi sattıgı ürünü ve firmasını kötülemez.dikkatinizi çekerim standart üretimlerinde böyle hatalar yok.ayrıca ben hatalı tüfegi hatalarıyla gönderdikten sonrada gereken yapılmadı fabrika sahibi genel müdürü olan KADİR TORUN fabrika müdür yardımcısı ve KADİR TORUNUN kardeşi AHMET TORUN hatalı tüfekler ve sorunlarla ilgilenen HÜSEYİN BURSA fabrika yetkili ustalarından YUSUF BÜYÜKBAYRAM hepsiyle görüşmeme ragmen yaptıklarına bakın. siz fabrikayı tanıdıgınız söylediniz bir web siteleri bile yok. sizde simitwessona silah yapan türk firma reklamlarından tanıdıysanız yanlış tanımışsınız. foruma yazılmayacak diger konuşmalarımızı ve verdikleri cevapları msn adresimi ekleyin muratbenlioglu@hotmail.com size anlatayım. ben torun silah fabrikasından ikinci el bir tüfek, ikinci kalite veya defolu bir tüfek almadım

bu isimler torun silahın sahibi ve yetkili kişileridir,ben tanıyorum hepsini,

ama ortada bir şikayet varsa kendilerini temize cıkarmak onlara düşer,

birde böyle aleni olduktan sonra

corumm
24.06.09, 01:04
kardes bir isi yapacaksan en iyisiyle yapacaksın sende fabrikada hata oldugu kadar sendede var parayı verip malı almayacaksın malı inceleyeceksin tüfek ustasıyla gideceksin + bilinen bir marka alacaksın rus baikal huglu vs. basa gelen cekilir götür bir ustaya güzelcenek yaptır kafana göre :( kusura bakma kardes egri otururum dogru konusurum ben bir sey alırken 300 yere sorarım bir seyede 300 defa incelerim ve ustasına inceletirim. :side:

etoo11
30.06.09, 11:28
Sayın Murat Ustam,ilk önce geçmiş olsun ve torun silah sanayini böyle birşey yaptılarsa kınıyorum (silahı tamir etmeden gönderdilerse).Önce kalite kontrolden geçmeliydi silah(geçmediği belli).Bence senin yapman gereken şey;bu sorunlarını torun silah sanayiindeki bir yöneticinin mail adresine atmalıydın (elinde kanıt olsun.)2.yapman gereken(eğer sorun çözülmediyse)silahın faturasını da alıp bu gönderdiğin mail ile beraber tüketici mahkemesine giderek sorununun çözülmediğini ve hakkını aramak istediğini söylemeliydin.Sen tüfeği geri gönderip parasınıda hibe ediyorum dersen yanlış yaparsın.Hakkını arayarak diğer avcılara-insanlara yol göstermiş olurdun(zaman geçmiş değil bunları hala yapabilirsin.)Yanlış anlama sana akıl verecek değilim.Demek istediğim senin durumuna ben de düşebilirdim.Eğer ki gerekli yazışmaları ve uyarıları yazılı olarak yapsaydın hem örnek olmuş olacaktın hem de (zannedersem)sorunun çözülmüş olacaktı.Tüm avcı dostlarımın sana destek olacağına eminim.Haksızlığa karşı tek yumruk olmalıyız.....
Saygılarımla.....

etoo11
30.06.09, 11:36
hunter15 yazan:

s.a. kardeş sana soruyorum böylesine bukadar çok hata vardıda neden tüfeği aldın. ben torun silah sanayiyi gayet iyi tanıyorum bence sizde ve bayinizde var hata. torun silah sanayi simitwessona silah yapan büyük bir faprikadır,

sayın hunter 15, bence sorunun kaynağına inmekte fayda var.arkadaşımız silahı almakla hata yapmış olabilir.Ama Torun silah sanayiinin de böyle bir silahı müşterisine göndermemesi gerekiyordu.Ayrıca bu silahıı simitwessona gönderebilirmiydi sence? Bu olay sana ,bana,tüm avcılara yapılmış bir yanlıştır.....
Saygılaımla.....

insancil
11.11.09, 23:03
torun alırken 2 defa düşünün!uşak ta bayiden 2 arkadaş ben ve suaat torun silah aldık sezon açılırken bu sene silahlar 2 hafta önce dipçik lerden çatladı ön taraftaki namluyu tutan kaynak yerinin kapağı düştü el kundakları çatladı çizikler ise zaten aldığımızın 2 gününde hemen oluştu o kadar kötü ki malzeme inanamazsınız her neyse bayi ye tüfekleri götürdük elimizde patlamasın diye bayi aldı bizden ve fabrikaya gönderdi fabrika ne dese beğenirsiniz dipçik ve nabluya garanti olmaz düşürmüşlerdir:)ya allah aşkına senin yaptığın silah 7 ayda bel verdi resmen kırıldı biz sana 2 tüfek gönderiyoruz tamire ikisidemi düştü bunların:)komediye devam bayi bizim çok sevdiğimiz bir abimiz yapamayız deyince sahibini aramışlar rica minnet bize tüfekleri sözde yapıp göndermişler görseniz berbat bir cilasız dipçik ve el kundağıyla geri geldi tüfekler.arkadaşlar almayın paranızı sokağa sakın atmayın bu kadar kötü tüfek yapılmaz bunlara tüfek yapımını ders aldırılmalı ve devlet bu berbat tüfeklerin satışına izin vermemmeli ya ucuz falan da değil bu tüfek 650 tl.beğenen arkadaşlar fabrikadan sanırım yoksa bu tüfeği 1 gün avda kullan sonra resmen at.yazık ölsem kralını yapsalar torun silah almam ben

YAMAHACI
10.12.10, 20:54
Torun silah fabrikasını aradım. çok sıcak ve samimi bir davranışla karşılaştım. tüfeğimi aras kargo ile torun silah sanayine gönderdim. bıldırcın için tüfeğe şeritli 61 cm uzunluğu olan, 76 fişek yataklı (magnum), mobil şoklu yedek namlu siparişi verdim. Bu arada yapılacak olan 61 cm namluyu hem bıldırcın avında hemde tek kurşun atımında kullanmayı düşünüyorum. Tüfeğim geldi 61 cm çok şık duruyor. bantı vb yerlerinde hata göremedim. çok güzel itinalı bir işçilik ile yapılmış. Adil ustanın ellerine sağlık daha deneme fırsatım olmadı. tüfeğin 71 namlusunu da elden geçirmişler. arpacık felan pirinç sökülmüş fosforlusu ile değiştirilmiş. TORUN SİLAH SANAYİ'ne başarılarının devamını dilerim. teşekkürler Adil usta.. TORUN SİLAH SAN. 0332 524 70 64 YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU KULLANMALI :)

tturhan
12.12.10, 22:18
Torun silah fabrikasını aradım. çok sıcak ve samimi bir davranışla karşılaştım. tüfeğimi aras kargo ile torun silah sanayine gönderdim. bıldırcın için tüfeğe şeritli 61 cm uzunluğu olan, 76 fişek yataklı (magnum), mobil şoklu yedek namlu siparişi verdim.

Sayın Arkadaşım yeni namlunu güle güle kullan kafama bir konu takıldı onu size sorabilirmiyim 61 cm namlu 76 mm fişek yataklı demişsiniz acaba siz bıldırcına 80 gram 11 numara fişekmi kullanıyorsunuz sadece bu konuyu Merak ettim cevap verirseniz sevinirim.

SaygılAR..

salurlu0614
12.12.10, 22:39
Sayın Arkadaşım yeni namlunu güle güle kullan kafama bir konu takıldı onu size sorabilirmiyim 61 cm namlu 76 mm fişek yataklı demişsiniz acaba siz bıldırcına 80 gram 11 numara fişekmi kullanıyorsunuz sadece bu konuyu Merak ettim cevap verirseniz sevinirim.

SaygılAR..
baya düşündürücü bir soru....?

KIBRIS
12.12.10, 23:13

SaygılAR..

Bu soruyu üretici firmaya sorsak kuracakları mantığı çok merak ediyorum. Mobilete "Harley Davitson" eksoz takmak gibi birşey. Sağlamlığın dışında fazla katkısı olacağını düşünmüyorum. Belki aşırı soğukta (buzlu karlı) tavşan avında biraz katkı verebilir.

Sağlamlığın zararı yok

SAYGILAR

YAMAHACI
13.12.10, 14:39
Ustalarım tabi ki bıldırcın avında magnum fişek yatağına ihtiyacımız yok. namlunun magnum fişek yataklı olmasını tek kurşun atışlarında ağır gramaj kullanımına ihtiyaç duyarsam önlem olsun diye tercih etmiş bulunmaktayım. domuz için yakın avlarda hız yavaş vuruş gücü yüksek yani ağır gramaj kullanmak icap edebilir. kurşun sert olup delip geçeceğine yumuşak olsun güçlü olsun kemik kırsın ses getirsin olayını tercih edenlerdenim. hürmetlerimle...

KIBRIS
13.12.10, 14:58
Ustalarım tabi ki bıldırcın avında magnum fişek yatağına ihtiyacımız yok. namlunun magnum fişek yataklı olmasını tek kurşun atışlarında ağır gramaj kullanımına ihtiyaç duyarsam önlem olsun diye tercih etmiş bulunmaktayım. domuz için yakın avlarda hız yavaş vuruş gücü yüksek yani ağır gramaj kullanmak icap edebilir. kurşun sert olup delip geçeceğine yumuşak olsun güçlü olsun kemik kırsın ses getirsin olayını tercih edenlerdenim. hürmetlerimle...

Tüfeğiniz 5 şoklu mu? Yani silindir mi?

av-doğa
13.12.10, 21:46

SaygılAR..

valla benimde aklım karışmadı değil hani !!! bıldırcın avında kısa namluyu anlarımda magnum yatak ???
magnum yatak yapıcaksan ustam namluyuda uzun tutsaydın,sonra kısa namlu bıldırcın avında köpek fermadayken sakatlık çıkarabilir ,bıldırcının kalkış pozisyonuna göre heyecan yapmadan namlunun ucunda neler var görerek atmak gerek :) sözüm size değil yanlış anlamayın olurda bir gün misafiriniz gelirde tüfeğinizi kullanmak ister eee bide heyecanlıysa :) saçmlardan nasibinizi almanızı istemem !!

YAMAHACI
15.12.10, 00:42
Evet mehmet ustam tüfeğimde 5 adet şok kullanıyorum.

valla benimde aklım karışmadı değil hani !!! bıldırcın avında kısa namluyu anlarımda magnum yatak ???
magnum yatak yapıcaksan ustam namluyuda uzun tutsaydın,sonra kısa namlu bıldırcın avında köpek fermadayken sakatlık çıkarabilir ,bıldırcının kalkış pozisyonuna göre heyecan yapmadan namlunun ucunda neler var görerek atmak gerek :) sözüm size değil yanlış anlamayın olurda bir gün misafiriniz gelirde tüfeğinizi kullanmak ister eee bide heyecanlıysa :) saçmlardan nasibinizi almanızı istemem !![/QUOTE]

Cengizhan usta tüfeğin bir 71 cm birde 61 cm namlusu var. her iki namlununda şokları olduğu gibi her ikiside magnum yataklı, ben şoklarla ön atış yaparak kendimi ayarlıyorum daha sonra avda kullanıyorum. ha birde diğer misafir atıcı konusuna gelince misafir başımızın tacıdır. dostların vurduğu yerde gül biter. Cengizhan usta unutma ki; Nasip olmayınca dayakta yenmezmiş. saygı ve sevgilerimle... :)

Halil AYYILDIZ
05.01.11, 03:19
Bir avcı olarak Torun Firmasını kınıyorum.

av-doğa
05.01.11, 22:52
Evet mehmet ustam tüfeğimde 5 adet şok kullanıyorum.

magnum yatak yapıcaksan ustam namluyuda uzun tutsaydın,sonra kısa namlu bıldırcın avında köpek fermadayken sakatlık çıkarabilir ,bıldırcının kalkış pozisyonuna göre heyecan yapmadan namlunun ucunda neler var görerek atmak gerek :) sözüm size değil yanlış anlamayın olurda bir gün misafiriniz gelirde tüfeğinizi kullanmak ister eee bide heyecanlıysa :) saçmlardan nasibinizi almanızı istemem !!

Cengizhan usta tüfeğin bir 71 cm birde 61 cm namlusu var. her iki namlununda şokları olduğu gibi her ikiside magnum yataklı, ben şoklarla ön atış yaparak kendimi ayarlıyorum daha sonra avda kullanıyorum. ha birde diğer misafir atıcı konusuna gelince misafir başımızın tacıdır. dostların vurduğu yerde gül biter. Cengizhan usta unutma ki; Nasip olmayınca dayakta yenmezmiş. saygı ve sevgilerimle... :) [/QUOTE]

düşüncenize saygı duyuyorum ama ÖNLEM ALMAZSANIZ DA SONRADAN BİLE BİLE ÜZÜLMENİN BİR ANLAMI YOK!!AVCIYIM DİYE ORTADA DOLAŞAN O KADAR İNSAN VAR Kİ ?? DAHA NEREDE TÜFEK ATILIP ATILMAYACAĞINA KARAR VEREMEYEN AVCI!!!ADAM AVI GÖRDÜMÜ DİREK ONA ODAKLANIYOR BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?Saygılarımla

Halil AYYILDIZ
05.01.11, 23:02
ÖNLEM ALMAZSANIZ DA SONRADAN BİLE BİLE ÜZÜLMENİN BİR ANLAMI YOK!!AVCIYIM DİYE ORTADA DOLAŞAN O KADAR İNSAN VAR Kİ ?? DAHA NEREDE TÜFEK ATILIP ATILMAYACAĞINA KARAR VEREMEYEN AVCI!!!ADAM AVI GÖRDÜMÜ DİREK ONA ODAKLANIYOR BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?Saygılarımla*
Çok Doğru

av-doğa
05.01.11, 23:04
ÖNLEM ALMAZSANIZ DA SONRADAN BİLE BİLE ÜZÜLMENİN BİR ANLAMI YOK!!AVCIYIM DİYE ORTADA DOLAŞAN O KADAR İNSAN VAR Kİ ?? DAHA NEREDE TÜFEK ATILIP ATILMAYACAĞINA KARAR VEREMEYEN AVCI!!!ADAM AVI GÖRDÜMÜ DİREK ONA ODAKLANIYOR BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?Saygılarımla*
Çok Doğru

sağol Halil ustam

avderek
08.01.11, 19:11
2 yıldır torun 1012 yarı otomatik 4+1 kullanıyorum. Bu sene başında namlunun içinde bir sıyrık olduğunu, dışından bakılıncada hafif bir şişme olduğunu farkettim. Namlunun bu bölümünün işaretleyerek güzelce ambalajladım. durumu anlatan bir yazı yazıp namluyla birlikte Torun Silah Sanayi Üzümlü beyşehir/KONYA adresine kargoyla gönderdim. 3 gün sonra yeni namluyu(eskisinden daha güzel, yine çift arpacıklı ama ortaki arpacık U seklinde yani ön arpacığı ortadaki arpacığın içinde görebiliyorsunuz) gönderdiler. Torun silah sanayine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

kağan
14.06.11, 22:52
İLK ÖNCE HEPİNİZE MERHABA DEMEK İSTİYORUM.
Sorunm şu:TORUN 301 marka bir havalı tüfek aldım 110tl bayıldım:D ama deymedi tüfeğimn tetik mekanizmasınn altındaki bir parça plastikti 20 atşta parçalandı nese dedk tornada aynısı yaptırdık yaklaşık 5 kutu mermi harcadım sonra piston keçesi zarar görmüş onu değiştirdim çok güzle atmaya başladı sonra 40 atşı tan sonra tüfek kurulmadı söktüm tüfeyi görünürde bişi yok yine denedim yine yok tetik mekanizmasın değiş tirdim yine yok tüfek dandik çıktı anlayacağınız nese bu sorunu nasıl telafi ederim fabrikayamı gönderim bir ustayamı gösterim yoksa tüfeği attimmi:D CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM
SAYGILAR:KAĞAN

yalnizkurt71
30.06.11, 01:03
turan usta fabrıkaya gonderırsenız siz bu tufege müdahale etmissiniz der tüfeği garanti kapsamına almazlar. ustaya göster sen malıyetıne gore atma kararı alırsın . hava tufek olarak hatsan firmasını sana tavsiye ederım , bende bır tufegını aldım ( hts 375 ) dıe sadece piston yayını değiştirdim 10 kutu mermiden sonra . tufeklerle co k ugrasırım soker takarım . yanı bnm elımde bıle bozulmadı . :D şu anda kullanıyorum