PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Superpoze ( Bindirikli )

KAR98
25.04.07, 19:59
Üst üste iki namludan oluşur, çoğunlukla alt namlu yarım şok ( Modified ) üst namlu ise tam şok ( Full Choke ) olur. Superpozeler de tıpkı klasik çifteler gibi tek, çift tetikli veya selektörlü olabilirler. Çift tetikli tüfeklerde ön tetik alt namluyu arka tetik ise üst namluyu ateşler.

Cevap Yazmadan Lİnkleri Göremezsiniz (Cevap Yazmadan Lİnkleri Göremezsiniz)

[COLOR=red:]TRAP[/COLOR:]

[COLOR=red:]SKEET[/COLOR:]

[COLOR=red:]SPORTİNG[/COLOR:]

N??ANCI26
20.06.07, 11:41
poze ler gercekten cok guzel tufekler bende tek tetık poze var daha bır kere deneme sansı buldum ama cok hoduma gıttı hedefe kolay gelıyo bence avcıda olması gereken sılah poze ben daha once otomatık almayı dusunuyodum ama bı abım sayesınde poze yı tercıh ettım bence pozeler gercekten asıl tufekler herkeze taavsıye ederım

KAR98
04.08.07, 21:48
ewet dostlar gerçek avcının silahı poze veya çiftedir.

ELBISTANLI
05.08.07, 14:03
Evet arkadaslar süper pozeler gercekten güzel tüfektir fakat ava yeni baslayan arkadaslara yan yana cifteyi tavsiye ederim cünkü hedefe dogrultup nisana getirmesi daha kolaydir iki namlu arasindaki oluk veya cubuk tabir etigimiz iki namlu arasindaki uzatinin acemi avciya fayda sagliyacagina inaniyorum.gercekten poze asil bir durusa sahip.

SEVGILERIMLE

AVCI.61
05.08.07, 15:15
Bende tercihimi süperpozeden yana kulanıyorum.Çünkü; ava ve avcıya eşit şartlar sağladığını düşünüyorum.

mekanik71
02.10.07, 00:43
zaten avcının tüfeği çifte ve süper pozedir ustalık 2 fişekte hayvanı vurabşilmektir demii ama....

mutlu
18.10.07, 11:48
merhabalar elbette avcının tüfeği poze vaya çifte dir.av bir et için yapılan hobi değildir.insanlar ava çıkacak avın peşinden gidecek ve bütün kafadaki yorguluğunu alacak.işte çifte ve poze bunu insanlara fazlasıyla verir.saygılarımla.uzaklardan MUTLU avcı. :) :)

KAR98
18.10.07, 12:12
bende bütün ustalara katılıyorum.. usta avcının silahı çifte yada pozedir.. vuramadıgı ava şans tanıyan avcı benim gözümde her zaman vursada vurmasada ustadır.. zaten şuda bir gerçek ki vuramıyan avcıda uçak savar olsa vuramıyor arkadaşlar.. saygılarımla :) ;)

KAR98
18.10.07, 17:29
Sayın hikmet bey beni burada tarif etmenize gerek yoktu üzerime alındım.bıldırcın vuramadık diye açıklamana gerek yoktu usta.Saygılarımla

KAR98
18.10.07, 17:58
:) :D ;D estafurla yaw usta seni kastetmemiştim..
seni avcılıgını gördük usta.. bıldırcının popasondan tapayı doktor zor çıkarmıştı.. hatta bir bıldırcına atışınıza şahit oldum..
- yaw bana büyük usta tuncay turhan ateş etti.. vuramadı ama benim ölmem gerek diyerek paçavra şeklinde yere düşüşüne şahit oldum..
benim kastetigimi sen anladın.. :D
zeki dayı ile murat ustanın bıldırcının arkasından 4800 adet saçma atıpta vuramadıkları bıldırcını anlatmaya çalışmıştım.. ama o bıldırcın ölü bulunmuş.. yok usta saçma almamış hayvan bir agacın altında ödü patalmış olarak ölü bulundu.. saygılarımla

laziko
19.10.07, 18:57
pozeler cok guzel ve bence bı avcı ıcın endogru sılah poze

KAR98
19.10.07, 20:28
Sayın raif siteye hoşgeldiniz ,sanırım bütün avcılar hem fikirler pozelerin gerçek bir avcı tüfeği olduğuna fakat ben bir türlü alışamadım gitti bu tüfeklere çifte ile yaptığım vuruş yüzdelerini pozeyle bir türlü yakalayamıyorum ,insan havaya atılan bir şişeye 7 el atış yaparda vuramazmı yav aynı atışları çifteyle yaptım 7 de 6 sonuç aldım ,bir tüfek almaya niyetim vardı çifte alacaktım fakat kararımı değiştirip poze alacağım bu tüfeğe bir şekilde alışmam lazım ,sitedeki arkadaşların ballandıra ballandıra anlatmaları kıskandırdı ben yavv.. ;D

Saygılarımla

halilaksay
02.02.08, 00:30
değerli buyuklerım ilk tüfeğim 76 sarma namlu horozlu gurup çifte olmustu hala evde rafta duruyor
babam bana vermek ıstemıyordu bırsey olur hatıra dıye
bende kendıme bır tane otomatık aldım ondan zevk alamadım çünkü 34 gr fısek atıyom sankı 28 gr atmısım gıbı geliyor en sonunda bende doğru yolu buldum 3 ay once yıldızdan tek tetık enjektörlü sellektörlü 70 namlu mobıl soklu bır poze aldım..:D

ramazan baloglu
23.02.08, 20:36
arkadaşlar ben yeni bir tüfek almaya karar verdim fakat hangi marka alacağıma karar veremedim bir tane çiftem var birde süper poze almak istiyorum bilgilerinizle bana yardımcı olursanız sevinirin.şimdiden teşekkürler

hikmet 2055
26.02.08, 00:17
sayın ramazan bey..
bence huglu dan vaz geçmeyin derim.. ama bu konuda tuncay usta size kesin yardımcı olacaktır.. saygılarımla

t turhan
26.02.08, 00:38
Sayın Ramazan bey yerlimi düşünüyorsunuz yoksa avrupamı birde bütçeniz hangisini almaya müsait belirtirseniz size yardımcı olmaya çalışalım.
Saygılar

ramazan baloglu
27.02.08, 13:28
tuncay bey yerli almayı düşünüyorum biraz piyasa araştırması yaptım kral süper poze ,saka, optima markalar biraz hesaplı geldi,bu markalar hakkında bilginiz varmı teşekkürler...

tturhan
27.02.08, 14:37
Sayın ramazan bey
bahsetmiş olduğunuz tüfekleri araştırdım fiat olarak makuller fakat garanti olaylarında sıkıntı yaşaya bilirsin kral süper poze 700 saka 550 optima 500 ytl civarında fiatlarla satılıyorlar tüfekler 71 namlu ve 76 mm fişek yatağına sahipler benim şahsi fikrimi soracak olursan huğludan bir model söyliyeyim onu alın alan arkadaşlar çok memnunlar.Saygılar

hikmet2055
27.02.08, 19:24
sayın ramazan bey..
bende tuncay ustaya kaılıyorum.. belki bıraz fazla para verirsiniz ama alın bir huglu bakın rahatınıza..
bende 21 yıllık bir huglu süper poze var.. geçenlerde oglum baba bunu bana bırak bende ogluma bırakırım dedi.. :)
yani torunların dua eder ustam.. saygılarımla

ramazan baloglu
27.02.08, 19:51
tuncay bey huğlunun hangi modelini tavsiye edersin

tturhan
28.02.08, 01:16
Sayın ramazan bey huğlunun 103 FE modeline bir bakarmısın sonra yeniden konuşalım
saygılar