Kapat

©
+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 30 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: torun marka tüfek alırken dikkat

Üye muratbenlioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    7
    Teşekkürler
    0
    0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi.

Standart torun marka tüfek alırken dikkat

deyerli dostlar torun marka av tüfeği alırken özellikle dikkat edin fabrika yapmış oldugu tüfeklerin arkasında durmayıp sorunu çözülmesinde yeteri kadar yardımcı olmuyor. başımdan geçen olay söyle
    sakaryadan bir bayiden torun marka bir silah siparişi verdim 45 gün önce

71cm namlu ara sogutmalı
    çelik kasa beyaz krom
    enjektörsüz
    tek tetik sellektörlü

istege baglı olarak bu özelliklerde bir tüfek siparişi verdim 15 gün sonra tüfek geldi bayide inceledik bayinin sahibi kulüp baskanımız ve beraber avlandıgımız bir abimiz incelerken müşterilerin kalabalık olması ve bayinin alanının dar olması nedeniyle dikkat ederek incelemedim
    ve emniyette ruhsatıma işlettim evimde silahı incelerken şu sorunları oldugunu farkettim

1-namluda gözle gözükür ve dikkat çekici boya hataları
    2-sellektör alt namluya alındıgında emniyet açılmaması
    3-namluyu kırmak için mandal silah imalatcılarının kelebek dediyi kilit sisteminin kısa olması mandalın yerine oturup takılı kalmadan namlunun
    kırılması mandalı bırakınca namlu kapalıyken oldugu konuma gelmesi
    4-kasada krom gravür ve çizik hataları
    5-kundakta vernik hataları çizik ve çökük izleri
    6-mobil şokların 5 tanesininde içine bükük olması

ilk önce tüfegi aldıgım bayiye giderek sorunları gösterdim. fabrikayı aradık silahın geri gönderilip kutu içine sorunların yazılmasını ve gereklerin yapılacagı konusunda yardımcı olacaklarını söylediler silahı kargoya verip gönderdik silahı gönderdikten 3 gün sonra kendim telefonla aradım gerekenin yapılacagını ve sıfır bir tüfek yaparak aynı seri numarasını vurarak göndereceklerini söylediler. 2 gün önce silahı göndermek için adres istediler fabrikadan adresi vermeden önce istediklerimin yapılıp yapılmadıgımı sordugumda yeni sıfırdan silah gönderdiklerini belirttiler silah dün elime geçtiginde gözlerime inamadım

1-namlu aynı boya hataları ile gönderilmiş ( namluyu işaretlemiştim )
    2-tamamen istegim dışı silahın kasasını siyaha boyamışlar namlu takılan iç kısımda olmak üzere ve aynı kasa (işaretlemiştim)
    3-kundak aynı ve hatalar giderilmemiş
    tek yapılan namlu kırma kilit sistemi alttaki dil aksamının ucuna kaynak yaparak uzatmaları igne yataklarına kadar kaynak çapagı ve sıcaklıktan kararma lekeleri

fabrikayı aradıgımdaki verdikleri cevap fabrika müdürüde olmak üzere ellerinde beyaz kasa üretim olmadıgı için siyah kasa gönderilmiş ve silahın deyişmedigini göndermeden önce ana parçalarını işaretledigimi söyledigimde verdikleri cevap yapacakları başka bişey olmadıgı işime geliyorsa silahı kullanmam gelmiyorsa bayiye teslim edip torun silah sanayi tarafından silaha vermiş oldugum miktar bayiye gönderecekleri

aynı gün içinde bende silahı bayiye teslim ettim. fabrikayla konuştuklarımı ve verdikleri cevabı bayiye anlattım silah istemedigimi parada istemedigimi torun silah sanayiye silahı hibe ettigimi söyledim
    bugün 15.30 saatleri arasında bayi tarafından arandım silahı fabrikaya gönderdiklerini kendilerinin arayıp fabrikayla konuştuklarını ve fabrikanın aynı özelliklerde bi silah yapıp göndereceğini söylediler.

konuyu açmam fabrikayı kötülemek veya lekelemek deyil sizlerde benim içine düştügüm sorunları yasamamanızı istememdir
    konuyu açarak onlarada söz hakkı dogdu dilerim bir tane yetkilisi çıkıp açıklama yapar bizlerde bu konuda bilgilendirilip aydınlatılmış oluruz

Bizden Biri gemlik16avci88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    İbrahim ÖZDEMİR
    Yaşadığı Şehir
    BURSA
    Meslek
    ögrenci amelesi
    Tüfek
    Büyük huğlu-otomatik
    Konular
    41
    Teşekkürler
    2,161
    415 Mesajına 973 Kere Teşekkür Edildi.

Standart Cvp:torun marka tüfek alırken dikkat

Paylasım için tesekurler.

Elbette bırılerını kotulemek ıstemeyız ama bole durumlarda yapılcak bir sey yok bu kadar terbıyesızlık ,adam yerıne konmama olurmu.Önce ne yapıyorsan kendı ınsanına yapıcan sankı tufeği bedevaya alıyoruz .Parasını son kurusuna kadar verıyorsak standartlara uygun olmak zorunda.
    Her zaman yapıcı olmakdan yanayız kırıcı olmakdan degıl.
    Herkesın bu konuda uzerıne dusenı yapması gerekır.Hata olmusdur uyarılır ama hatada ısrar edılıyorsa kım ne yapsın o tufegı.Bu ve dıger markalar hakkında sorunlar duyuyoruz inşallah yetkılıler bu durumları en kısa surede ilgilenır ve isimlerını,imajlarını,kalitelerını korurular.

Saygılar..

Moderatör Kurtluca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    İbrahim
    Yaşadığı Şehir
    İSTANBUL
    Meslek
    serbest
    Tüfek
    Huğlu 103 FE
    Köpek
    Setter, Jack
    Konular
    288
    Teşekkürler
    9,042
    1,569 Mesajına 3,737 Kere Teşekkür Edildi.

Sayın Murat usatm,
    Başınıza gelenler, hakikaten hiç hoş şeyler değil,
    Her üretici firma sözünde durması gerekir, yok öyle :angry: :angry: :angry:

Bence hakkınızı sonuna kadar arayın ustam!
    Ama, Ültimatom´u koymanız ada iyi olmuş!

"aynı gün içinde bende silahı bayiye teslim ettim. fabrikayla konuştuklarımı ve verdikleri cevabı bayiye anlattım silah istemedigimi parada istemedigimi torun silah sanayiye silahı hibe ettigimi söyledim"

helal olsun!

İnşallah bundan sonra gereğini yaparlar...

Saygılarımla!

Bizden Biri coolman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    hakan üçoğlan
    Yaşadığı Şehir
    KONYA
    Meslek
    elektronik
    Tüfek
    sarsılmaz süper poze şampiyon, sarsılmaz SP 301 süper poze vural yarı otomatik
    Köpek
    kurzhaar,setter
    Konular
    66
    Teşekkürler
    70
    237 Mesajına 469 Kere Teşekkür Edildi.

murat ustam inanın aynı silahı bende özellik itibariyle çok begeniyordum hatta yakın bir kaç dostuma bu silahı sordum ve bilgi topladım

ama bu silahı cok fazla kullanan dostumuz olmadıgı için bilgi toplayamamış kararsız kaldıgım içinde silahı henüz almamıştım

lakin benim alacagım silahtada ara sogutma selektör enjektör mobil şok ve sizinde dediğiniz gibi çelik kasalıydı birde satan av bayi torun av silah sanayinin bu silahı switvesson´a ürettiğini söyleyerek tezgahtarlık yapıyordu :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh:

yok daha neler hatta ohaaa gerci ben tezgahtara degilde silahın özellik ve dış görünüşene bakarak begenmiştim

ama bu ne demek oluyor coolman hakan torun av silahından vazcaydı :woohoo: :angry:

malum hocaya bahane işlemez sonra mazallah diline düştükmü vay haline hakkını sonuna kadar ara üstadım saygılar

Bizden Biri asiçocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    33
    Teşekkürler
    0
    17 Mesajına 21 Kere Teşekkür Edildi.

Bir avcı olarak Torun Firmasını kınıyorum.

İşinizi layıkı ile yapıyorsanız yapın kardeşim. Beceremiyorsanız bırakın gidin.

Emek Harcamış Üye AVCI.61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    47
    Teşekkürler
    0
    6 Mesajına 8 Kere Teşekkür Edildi.

Murat bey anlaşıyan hiç hoş olmayan bir durumla karşılaşmıssınız.Öncelikle siteye bu durubu daşıyarak bizleri uyardığınz için teşekkürler.Malesef bunun gibi olumsuzluklar her zaman olabiliyor.Benim bu gibi konularla karşılaşan arkadaşlara önerim; Her ilde ve ilçede (Valilik ve Kaymakamlıklarda) bu gibi sorunları zgörüşen ve karara bağlayan kurullar var onlar gerekli olanı hemen yapıyorlar.Eğer onların kararının da uygulanmaması durumunda bu konuyla ilgili mahhkemelere iş aksıyor ve inanın çok kısa zamanda mağduriyetler hemen gideriliyor.

Emek Harcamış Üye Efsane_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Bayram Ali GEZGEN
    Yaşadığı Şehir
    GAZİANTEP
    Meslek
    Memur
    Tüfek
    1 adet 36 kalibre 2 adet 12 kalibre otomatik 2abet süper poze ve çift kırma 1 adet yivli tüfek
    Köpek
    Pointır
    Konular
    12
    Teşekkürler
    109
    41 Mesajına 77 Kere Teşekkür Edildi.

bilgilendirme için teşekürler bende ilgileniyordum.
    Ben de başika bir tüfeğe bakarım.

Administrator hikmet2055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Hikmet DÖNMEZ
    Yaşadığı Şehir
    İSTANBUL
    Meslek
    avdogada maaşla çalışıyor
    Tüfek
    Huglu poze+çifte+pompalı ve franchi otomatik
    Köpek
    şimdilik yok..
    Konular
    379
    Teşekkürler
    8,249
    2,115 Mesajına 5,473 Kere Teşekkür Edildi.

AVCI.61 yazan:
    Murat bey anlaşıyan hiç hoş olmayan bir durumla karşılaşmıssınız.Öncelikle siteye bu durumu taşıyarak bizleri uyardığınz için teşekkürler.Malesef bunun gibi olumsuzluklar her zaman olabiliyor.Benim bu gibi konularla karşılaşan arkadaşlara önerim; Her ilde ve ilçede (Valilik ve Kaymakamlıklarda) bu gibi sorunları zgörüşen ve karara bağlayan kurullar var onlar gerekli olanı hemen yapıyorlar.Eğer onların kararının da uygulanmaması durumunda bu konuyla ilgili mahhkemelere iş aksıyor ve inanın çok kısa zamanda mağduriyetler hemen gideriliyor.
    sayın murat usta..
    gerçekten üzücü bir olay ama birol beye bende katılıyorum.. şikayetçi olunki başka dostların canı yanmasın.. tüketicinin haklarını ülkemizde gerçekten çok önem veriliyor.. tabiki şikayetçi olursanız..
    saygılarımla

Bizden Biri hunter15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    70
    Teşekkürler
    0
    28 Mesajına 33 Kere Teşekkür Edildi.

s.a. kardeş sana soruyorum böylesine bukadar çok hata vardıda neden tüfeği aldın. ben torun silah sanayiyi gayet iyi tanıyorum bence sizde ve bayinizde var hata. torun silah sanayi simitwessona silah yapan büyük bir faprikadır,

Üye muratbenlioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    7
    Teşekkürler
    0
    0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi.

evet ben hatalıyım sıradan yerli türk üretim olan bir marka olan torunu bir türk olarak tercih etmekle. bayiye gelince fabrika bu silahı müsteriye gönderecek kadar önemsememişse bayi napsın hiçbir bayi sattıgı ürünü ve firmasını kötülemez.dikkatinizi çekerim standart üretimlerinde böyle hatalar yok.ayrıca ben hatalı tüfegi hatalarıyla gönderdikten sonrada gereken yapılmadı fabrika sahibi genel müdürü olan KADİR TORUN fabrika müdür yardımcısı ve KADİR TORUNUN kardeşi AHMET TORUN hatalı tüfekler ve sorunlarla ilgilenen HÜSEYİN BURSA fabrika yetkili ustalarından YUSUF BÜYÜKBAYRAM hepsiyle görüşmeme ragmen yaptıklarına bakın. siz fabrikayı tanıdıgınız söylediniz bir web siteleri bile yok. sizde simitwessona silah yapan türk firma reklamlarından tanıdıysanız yanlış tanımışsınız. foruma yazılmayacak diger konuşmalarımızı ve verdikleri cevapları msn adresimi ekleyin muratbenlioglu@hotmail.com size anlatayım. ben torun silah fabrikasından ikinci el bir tüfek, ikinci kalite veya defolu bir tüfek almadım

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 3 SonuncuSonuncu