Kapat

©
+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: SİYAH BEYAZ FİLM GİBİ BİRAZ (DOMUZ AVI harun4343)

harun4343
    Guest harun4343 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cvp:SİYAH BEYAZ FİLM GİBİ BİRAZ (DOMUZ AVI harun4343)

casper avcı yazan:
    sevgili harun usta paylaşım için teşekkür ederim beni cok mutlu etti
    domuz avınla ilgilenmen ayrıca sevindim teprikler
    [Linkler Misafirlere Gizlenmiştir,Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz - Üye OL]
    yorum için sağolasın ethem ustam...

donuz avıylan bi vakitler çok çok uğraşırdım hatta bu vakitlerde tanışmışdık Gürbüz hocamla..

ama son zamanlar pek fırsat bulup bek yapma gibi bi şansım olmadı bu sene yokardada dediğim gibi ilk defa silah doğrulttum donuza..

bakamın devamı gelecekmi işallah eskisi gibi kaptırmam kendimi gene...

bu avla kapanan bi yarayıda kaşımış olduk hani

esenkalasın ustam : )

harun4343

Kurtluca yazan:
    Sayın Harun Kardeşim,

Paylaşım için teşekkürler!

Adrenalin dolu bir av olmuş,

Grip mrip demeden :laugh:
    burmuna maske takıp :laugh: eline poşet geçirip :laugh: :laugh:
    vurmuşsun mahlukatları :laugh: :laugh:

Yok poşeti vururken değil, mahlukatı çekerken takmıştın yaw :laugh: :laugh:

Her ne olursa olsun, iyi bir bek avı yapıp gelmişsin, tebrikler!

El fenerini de bir kontrol et ustam,
    haftaya alacakaranlıktan sonra gelirlerse, göremezsin bu "kara danayı" :laugh: :laugh:

Avlarının devamını dilerim!

Saygılarımla!
    yorum için sağolasın ibram abeyim

adrenalin doluydu dolu dolu yaşadık yaşadığımızı aktardık sizlere

bugüne dek vurduk üçbeş donuz emme heç birine çıplak ellen dokunmadım yani griplen alakası yok..sevmem mındara dolkunmasını :woohoo:

bu ava onyedi yaşımdayken mahsul koruma bahanesiyle başladım ogündür bugündür severim bu adrenalin dolu avı

emme bikaç yıldır nerdeyse vurduğum donuz sayısı iki elin barnaklanı geçmez hani :woohoo: :woohoo:

hepimizin avları daimi vede bereketli ossun abeyim esenkalasın

harun4343

yakup71 yazan:
    Sevgili harun ustam bu ne şahane anlatım öyle yav sanki bende senin yanıda bekteydim ama sana görünmüyordum.
    evgili harun ustam paylaşım harika olmuş eline koluna emeğine sağlık
    Sanki bir film seyreder gibi okudum yazını ama hala şunu anlamadım senin gibi bir avcı tek başına nasıl bek avına gider yahu bu işin kazası var belası var aman dikkat et usta
    Neyse kazasız belasız güzel bir gün geçirmişsin ve senin sayende bende bir bek avı yapmış kadar oldum.
    Bu arada bizim burda sadece ördeğin bek avını yaparız o yüzden bu meretler almış başını gidiyor o kadar çok ki senin şu bek avı aklıma yatmadı desem yalan olur ilk fırsatta bende bir domuz beki yapacağım ama yalnız olmaz tabi mutlaka en birini yanıma alarak
    Neyse usta tekrar teşekkür ederim bu güzel paylaşımın için.

Saygılar...
    bende diyom yanımda birisi var aceba nerde ki bu adam kim oldunuda bilemedim demek sendin haa yakup agamm :laugh: :laugh:

ehhh işte yapdık bizde elimizden geleni paylaşmaya aktarmaya çalışdık sizlere

anlamayacak ne var be ustam oda hayvan davşanda hayvan guşda hayvan en tehlikeli yaratığa karşı koyma gibi bi lüskleri yok hani

hem delikanlılık dönemimde stajını çok aldım ben bu bekin :woohoo: :woohoo:

mahsul bekleme bokuna çokkkk uykusuz galdım tek başıma haa ozamandan bu zamana ne fark etti şimdi zevkine gittik o zamanlar mecburiyetten gidiyorduk :laugh: :laugh:

sen genede yannız dene iki kişi gidin ayrı ayrı oturun bacaklarına söz geçirdikden sonra sorun olmuyo annıcan :laugh: :laugh:

bende yorum için sana teşekkür ederim ustam esenkalasın

harun4343

hikmet2055 yazan:
    harun4343 yazan:

Oturduğumda farkına anca vardım silah altı lambam maalesef çalışmıyordu
    Uzun süre kullanmadığım için nolduğunu anlayamadım..kesin şarjı bitmişdi yada düğmesinde bi sorun vardı biraz onunla uğraştım olmadı sövdüm gene olmadı .
    Bende böle bi günde beni terk edecek lambanın ampülüne kablo sokarım diyerekden sökdüm silahdan.
    sana benim senede sadece bikaç kere ihtiyacım var ama sen bana böle yaparsın haa diyerekden bildiğim bütün sövmeleri yapıştırdım gene çalışmadı meret..

Akşam arkıdeşlerle buluşduğumda anlattım olayı gayfede bize gulak veren birisinin suali şuydu..

Heçmii gorkmadın yeğenim kesedi deye gripdir deye..

:laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

sayın harun hocam..
    öncelikle paylaşım için çok teşekkür ederim.. eline ve emegine saglık dostum.. yine mükemmel bir ava imza atmışsın.. kahvedeki kulak veren arkadaş bence haklı! ama seni tam tanımıyor herhalde..
    tek başına bozuk bir lamba ile domuz beki her baba yigitin işi degil bence..(yani benim.. B) ) gerçekten gözü kara bir avcısın..
    açtıgın konuları inan büyük keyifle takip ediyorum..
    lambayı tamir şeklin beni kopardı.. :laugh: :woohoo:
    Allah iyiligini versin.. bütün avların kazasız ve bereketli olsun.. domuz avında da hemde agaca çıkmadan bende varım demişsin.. şimdi gürbüz hocam ayıklasın pirinçteki taşları bakalım..
    tekrar paylaşım için çok teşekkür ederim.. inan büyük keyifle okudum topicigini..
    saygılarımla
    yorum için sağolasın abeyim eyvallah..

yahu lamnbanın bozuk oldunu ben orda öğrendim yosam diğer lambayı alır giderdim :laugh: :laugh:

lambaya pekde gerek galmadı hani hava böle hani çulluk beki için alacakaranlık olur ya öleydii..

zaten çokda oturmayacakdım bi geçmiş olsuna gidip gelecekdim :laugh: :laugh:

lambayı tamir şeklim eyide onaramadım ben bu lambayı belki böle onarırım deye bi düşünce içindeydim annıcen :woohoo: :laugh: :laugh:

Gürbüz abeyim pirincin taşını zaten evvelden biliyo diğer sitede bikaç paylaşımlarımızdan sonra muhabbetimiz başladı desem yalan olmaz

herşey için sen sağolasın ne demek efenim maksat spor olsun esenkalasın abey

harun4343

never100 yazan:
    avınız için sizi tebrik ediyorum, anlatımınız için söze gerek yok dakika dakika o beki banada yaşattı :cheer: inanın canım çekti...
    sağolasın muharrem

elimizden geleni yapdık beğeni topladıysa ne ala

madem canın çekdi o vakit durmayacan bi bekde sen yapıp atacan buraya birazda biz dinneyecez işallah ..

esenkalasın kardeşim

harun4343

ugulgen yazan:
    Ne yalan sölim ki, Roman tadında bir anlatım ve sonu aşk hikayeleri gibi mutlu sonla biten bir film tadında açılmış konu olmuş...

Ülen Harun, beni niye gütürüvemedin şu Mındarların geçitine,,,

Valla ben orda olaydım, Takoz Makoz dinnemem, 11 adet domuzun 6 sını almadan da yerimden kalkmazdım len... (hehehehee siz öle sanın)

Valla iyi bi stres atmışsın, güzel de fotolar yakalamışsın.. Arka baca kesip İsmaıl agaya vereydin de kalın sucuk yaptıraydı yav... Eşe dosta dağıtırdı sona... Şaka len şaka.. sen annadın dediğimi geçen hafta az konuşmadıydık bu konuda hatırlıyonmu... Çok kızıyo bu olaylara...

Paylaşımın için teşekkürler....
    ne sandın ya ben bu işin romanını yazdım :laugh: :laugh:

yahu sen ne zaman geldin ne zaman gittin ben bu işden bişi annamadım desem yalan olmaz hanii..

gece bir buçukda geldin uyumadan ava gittik

ertesi günü saat onda yattık sabah gene ava gittik akşam üzeri sekizde geri döndün beke fırsatmı galdıki :laugh:

nasipse seni öle bi yere dikeyimki ister dans et isterse salsa yap istersen horon tep

o senin bilecen iş.

ismeel agam galınsucuk lazımmı dedim geett len napem ben o kokarı dedi bu sefer :laugh: :laugh:

hep derdi sen vurda ben yaptırcem deye iş ciddiye binince annadıki işin moku çıkacak :laugh: gayet ciddiydi annıcen yüz bilem vermedi bene :laugh:

yorumun için sağolasın kendine eyi bak esenkalasın

harun4343

zafer goloğlu yazan:
    harun gaadeşş bir bek avı bukadağmı gozel anlatuluğ yahuu doğuz avcısı olarak ne kadar imrendim sağa yahuuu.. avın herdaim kanlı ola hade bakem rasgele

neden anlatulmnasunkii zafer gaadeşş doğuz avcılanın avınada sıkdık emme gızman gali emi :laugh:

amin cümlemizin avı böne daim ganlı şanlı olsun hade bakem sağada rastgelivesin galii

harun4343

kubadabad yazan:
    vay be topik,e geeeeellll topik,eee :woohoo: :woohoo:

ögleden önce baktım ,okusak bu bitmez :blink: :blink:

bu topigi okumak için önce zaman lazım hatta bi denede cıgara yakcen :woohoo: ama bbıraktık içmiyoz gali
    ülen harun el kadar domuzcuga nasıl kıydın deycedim :dry: son resmi görünce caydım :laugh:

ama yinede yanlış yapmışsın dişilere karşı saygılı olmalıydın,imdi erkek domuzcuklar malı müzmal ettin diye senin lambaya ilettigin iyi dileklerden sana iletiyorlardır

nişancılıgında bi boka yaramaz :laugh: hayvana sürmemi cekcen gözünün üstünde kaşın var demişsin

orta uzun sıklette bi domuz cumuz vardı ,şimdi bide agır sıklette oldu gari :woohoo: :woohoo:

aman sen gene dikkatli olda ,kaportayı falan cızdırıverme haaaaaaaa :woohoo:
    topike gel topike ciaraya başlatır gamı kederi alır yüzlerde tebessüm bırakır hade bitmeden topike gel topike :woohoo: :woohoo:

aman deyem hacı abeyim başlama ciaraya sona künahı vebali benim olmasın :woohoo:

neresi el gadacık dinozor eli gadacıkmı be hacım eşşek gadanak donuz işte ya :woohoo:

evet israf oldu daha ne işler görürdü bilmem gali azılılar bu dişiyle :woohoo: :woohoo: bende diyom nedenki gulaklam çınnıyo deye :laugh: :laugh:

demekki yas evinde erkekler çınnatıyomuş gulaklamı :laugh: :laugh:

kaportayı çizecek donuz varsa ödeyecek bide kasko vardır be hacım...

ne demişle eskile

dötünden gorkan mantar avına çıkmasın :woohoo: :woohoo:

Üye never100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Teşekkürler
    0
    0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi.

harun4343 yazan:
    never100 yazan:
    avınız için sizi tebrik ediyorum, anlatımınız için söze gerek yok dakika dakika o beki banada yaşattı :cheer: inanın canım çekti...
    sağolasın muharrem

elimizden geleni yapdık beğeni topladıysa ne ala

madem canın çekdi o vakit durmayacan bi bekde sen yapıp atacan buraya birazda biz dinneyecez işallah ..

esenkalasın kardeşim
    havalar bi yağmur kesse o dediğinizi yapıcazda bu hafta hep yağmurlu geçti buarada benim ismim mehmetcan bi karışıklık oldu galiba nese çokda önemli değil maksat gönüller bir olsun :cheer: avınız için sizi tekrar tebrik ederim.

harun4343

jakt42 yazan:
    harun4343 yazan:
    Dün ava gidememiş içim içimi yer bi durumdaydım hafta sonu yapmış oldumuz avda üç av vurulmasına rağmen ben tatmin olamamışdım..

Onun için içim içimi yidi durdu dün yani 11.11 Çarşamba günü..

Napmalıydım en azından akşam üstü bi bek yapayım yapamazsakda bi çay içecek vakit bulurum umuduyla arkıdeşleri aradım yahu bu gadar olur hepsinin işi yoğundu Ali emmiyle zurnacı zaten avdalardı bek işi onları iyice yorardı..

Napalım tek başıma gidecekdim kövdeki eve gidip sobayı yakayım çayı koyayım illaki bizim köv tayfasından biri denk gelicek diye çıkdım yola..

Ama şanssızlık diz boyu o gün hiç kimse yok herkes işde güçde pancar çıkartma telaşesi sarmış milleti..

Zaten bikaç gün yağış oldu tarla taban ıslak mahsulu çıkartmak için çabalamaları gurur verici..
    Ne çalışkan insanlar bizim Türk Kövlümüz hem kalender insanlar hemde çalışkan ..

Neyse anladım ki yapacaksam bu beki kendi başıma yapacakdım..

Havanın gararmasına 25 30 dakga gala varmışdım köve alel acele meraya sürdüm arabayı kimseleri bulamayışın yapacak pek bişi yokdu eni sonu doğada biraz oturup gelivecekdim..

Gözüm hem yolda hemde geçitlerdeydi..inişleri tarıyom bi yandan yeni bi iz görürmüyünki deye..

Çok sessiz bi derenin alt ucunda yapacakdım bekimi..geçen senede vurmuşdum bu geçitin civarlarında..

Oraya vardığımda şarampolun yağışdan ötürü suyla dolu olduğunu görünce vede geçit izlerini görünce dedim işte buraya oturacam..bu su yığıntısından geçiyorlar vede tarlalardaki sökülen pancarları yimeye gidiyolardı..

Geçitden anladığım şuydu buradan bi sürü geçiyordu ama ufak tefek sayılmayacak kadarda büyüklerdi içlerinde bi erkeğin izinide gördüm
    ama bu kalabalık sürünün tahminen 12 13 hayvandan oluşduğundan erkeği keze göze getirebilecekmiydim işte o muammaydı aklımda..

Nolursa olsun oturacakdım ilk hedefim erkek olsundu ama olmassa iri bi dişiyede hayır demiyecekdim..

Geçitin altına oturmak zorundaydım geçitlen aram altı adımdı..

Çok uyanık olmam gerekliydi ufacık bi hata yapmam demek dişi olursa kolumun bacağımın kırılması erkek denk gelirse kendimizi yardırmaya varacak kadar ciddiydi?
    ama tecrübem vardı hani vurmuşduk bizde bikaç donuzcuk zamanında hatta hatta bi zamanlar bu bek avının muptelasıydım..

Hem bu gribi dünyaya yayan kimdi merak ediyordum?nasıl bi donuzdan bulaşıyordu bu donuz gribi..

İlacı nane limon değildi bunun.... buruna vicks çalmakda fayda etmiyordu aceba insanlık düşmanlarının türettiği bi hastalıkmıydı.... bellimi olur ilaç satacaz diye son yıllar bissürü hastalık peydah edip sonradan ilaçları piyasaya sürüyorlardır ben pek annamam bu işleden amele bi adamım".

Bu kirli oyunu bozmam gerekliydi..

Amacım tıp adına başarılı adımlar atmakdı eğer bu dünyaya virüs salan donuzsa insanlık adına hem iyi bişey yapmış olacak hemde donuza bikaç sıkı atarak bu senenin ilk seftehinide yapmış olacakdım..

Oturduğumda hava tam alaca karanlık olmuşdu nerdeyse ezan okunacakdı zaten hava nemliydi buradan geçecek olan donuzun illaki paşaportunu göstermesi lazımdı..

Oturduğumda farkına anca vardım silah altı lambam maalesef çalışmıyordu
    Uzun süre kullanmadığım için nolduğunu anlayamadım..kesin şarjı bitmişdi yada düğmesinde bi sorun vardı biraz onunla uğraştım olmadı sövdüm gene olmadı .
    Bende böle bi günde beni terk edecek lambanın ampülüne kablo sokarım diyerekden sökdüm silahdan.
    sana benim senede sadece bikaç kere ihtiyacım var ama sen bana böle yaparsın haa diyerekden bildiğim bütün sövmeleri yapıştırdım gene çalışmadı meret..

dedimki kendime yahu her şey ters gidiyo sen halen inatlaşıyorsun kalk de git kövdeki eve ıscacık çayını demle sobayı yak iç çayını yanında sobada gevrettiğin ekmeğe sür tereyağını sona yak bi ciara gel geri şehere..

inadım inatdı ihtiyacım olan kudret damarlarımda dolaşan asil kanda mevcutken bi gıçı gırık lambayamı ihtiyacım vardı ..gözlerim görüyor gulağım duyuyordu ya yimişim lambasını az buçıkda cesaretim vardı?

oturdum sessizce rüzgar yokardan aşağı bana doğru usulca esiyor arada bi çakallar kötü kadınlar gibi kahkaha atıyordu tee uzaklardan duyuluyordu..
    yokardan ses aldım irkildim geliyolardı ama uzakdı sankim..

ama bikaç dakka geçdi gelmişlerdi nerdeyse. bana uzaklıkları 20 metre civarıydı sanırsam??
    üstünde oturduğum yol orman yoluydu haliyle greyderler tarafından yarılıpda bu hale gelmişdi..
    işte bu orman yolunun üstünde sıkdalardı seslerini duyuyor ama göremiyordum..
    çok sıklık pis bi yerdi çatırdılar çuturduya homurtular uğultuya dönmüşdü..

ezan okunalı beş dakka geçmiş yada geçmemişdi alacakaranlık otuz metreden sonasını görmek çok zordu..

geçen senede aynı olmuşdu hafızam onu tazeliyordu bi yandanda..

ilk donuz açıklıkda göründü irice bi hayvandı iki üç dört derken hepsi çıkdılar açıklığa sadece dereye sallanmaları kalmışdı..
    11 donuz vardı ama erkeği seçemiyordum..
    bu aylar çiftleşme dönemi bu aylarda erkek illaki olur sürüde sair zamanlar ise sürü lideri dişi sokmaz erkeği aralarına..

işin ilginç tarafı ise hep seçmece hayvanlar vardı yada bana öle geldi hepsi iriydi yanılmış olamam bu arada ama potik göremedim hiçç.

bekledim biraz daha dereden sallandılar yolun üstüne çıkmasına 3.4 metre kala birinin kafasını seçdim silah yüzümde dikildiğinde buna bi tek kurşun çekdim ayyyiiiikkkkk ayyiiiikkkkkkkk iyykkkkkkk diye feryadı basmasıyla yola yuvarlanması bir oldu bu arada donuz kendi soluna bana göre sağa çark etti tam yatmamışdı kabak gibi önümde görüverdim kürek kemiğini? buna bi sıkı daha çekmemle suyun içine yığıldı kaldı..

bu arada sürünün yarısı aşağı sağımdan iniyor bi kısmıda yokarı geri dönmüşlerdi..

en son geçen donuza nasıl yetiştirdim bi sıkıda ona çakdım..silahım boşalmışdı kim icat etmişdi bu takoz işini bu avdada takozmu takılırdı kendime kızdım neden takozu çıkartmadım diye hoş çıkartsam bu sefer silah üç artı bir oluyo...ama insan arıyo böle durumlarda bi fişek bi fişekdir..
    neyse oda basdı feryadı ama altım şarampol olduğundan sıklığa kaydı bağıra bağıra gitmeye başladı..
    sanırsam elli yada altmış metre gadar öle gitti sonra susdu
    ben bu arada o bağırıken oturduğum yerden galkmış silahı tekrar doldurmuş suda yatan hayvanın başına dikilmişdim..

hemen cebimden küçük iki pilli lambamı çıkartıp baktığımda gördüğüm manzara aynen buydu..

[Linkler Misafirlere Gizlenmiştir,Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz - Üye OL]

Suda hareketsiz yatıyordu bi ciara yakdım biraz daha beklemem gerekliydi bu arada aşağı giden yaralıdan ses duymaya çalışıyor onun akibetini düşünüyordum..
    kesin ölmüşdü onada koltuğa yakın atmışdım ama hayvan bi kere hızıını almışdı o hızla atmışdı kendini sıklıkdan içeri..
    bu karanlıkda alet edavat olmadan sıka bakmaya aklım yatmadı..

ilk ciaram biter bitmez bi ciara daha yakdım en azından bi saat gadardır içmemişdim aklım başına gelsin hemde boşalttığım adrenalimin titremesinide kesmem gerekliydi..

Elime naylon giyip donuzu sudan çıkarttım. Çok irice bi dişiydi sudan çıkartana dek epey zorlandım..napalım yalınızdım bikaç kare foto almam gerekliydi..foto işini nasıl becerecekdim olsun dedim bulurum bi yolunu hele şunun bikaç boy fotosunu alayımda..

Su kan deryasına dönmüşdü bu kan deryası avcılık hayatımda ilk defa başıma geldiği için resmettim

Benki ne beceriksiz bi atıcıydım gözünden vurmam gereken hayvanı sağ gözünün üstünde vurmuşdum ..bu atışım girdiği yerin tam arkasından yanı sağ kulağın arkasından çıkmışdı..

ikinci atışım koltuklama.. bu resimde ilk attığım kurşunun çıkış yeride görünmekde kulağın tam arkası..

Napmalı napmalı donuzun yanında bir resimimi çekmeliydim türlü şeyler denememe rağmen karanlık olduğu için bunu çok zor becerdim..hani yaparız ya tek elle kendi resmimizi çekeriz garanlıkda denemeyin arkadakini resmetmiyo

Bi taş bulup donuzun önüne koydum makinenin zamanlayıcısını açdım bu sefer makine demezmi pili değiştirin diye çok zorda olsa bikaç deneme sonra bu eğilerek ezik büzük pozu yakaladım

İdare edin gali..

Sonra fazla durmadım havada ufakdan ufağa atıştırmaya başladı..

Köve bilem uğramadan şehere döndüm..oysaki sobayı yakıp bi çay demleyecek biraz kafa dinleyecekdim bu av deşarj etmişdi beni gerek duymadım köve girmeyi arkıdeşler olsaydı çok daha gözel olcakdı..

Akşam arkıdeşlerle buluşduğumda anlattım olayı gayfede bize gulak veren birisinin suali şuydu..

Heçmii gorkmadın yeğenim kesedi deye gripdir deye..

Yahu dayı sen heç otomobil gördünmü dedim gördüm dedi
    işte dedim donuzun ezme ihtimali milyonda bir otomobolin ezme ihtimali binde bir..demekki kaldırımda yörümek gada tehklikeli değilmiş bu iş..

Ali emminin deyimiynen avdan dönenin gaşığı gırılsın..

Buda gapak resmi olsun siyah beyaz film gibi biraz..

Esenkalın dostlar..

Havada Karada Denizde Her Yerde Harun4343

Az konus cok calis dercesine atmisin DONUZLARIN önune kendini

Lamba iki billi uc pilli olsa DONUZU Kör edecekmis

Her kaployu yerine takmak gerekir karanlikta fazla karistirma akima kapalirsin :woohoo:

Buyuk bir keyifle okudum emegine tesekkurler

Su iki pilli lambayi tutma bu yana gözumu aliyorrrr :woohoo:

Selamlar
    yapdık işte tertip avımızı sen gadar olmasada

lambayı onardım ama en sonunda efem :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

yorum için sağol tertibim eyvallah..

esenkalasın

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa
BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu