Kapat

©
+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: SAYIN AV DOĞA ÜYELERİ TAVSİYELERİNİZE ve YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

Yeni Üye elsoberano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşadığı Şehir
    ANKARA
    Meslek
    ÖĞRETMEN
    Konular
    1
    Teşekkürler
    9
    8 Mesajına 15 Kere Teşekkür Edildi.

Standart SAYIN AV DOĞA ÜYELERİ TAVSİYELERİNİZE ve YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

Herkese selamlar saygılar.ben bir tüfek almak istiyorum şuan için ayırabileceğim bütçe çok fazla değil üst limitim 700 tl olacak!yanlız pompalı mı yarı otomatik mi superpoze mi alsam bi türlü karar veremiyorum. aslında pompalı tüfek istiyordum avda çok kullanışlı olmadığını söylediler ama ne bileyim aklımın bi köşesinde var otomatik tüfeklerin fişek sıkışması yaptığı belli bi süre sonra atarken takıldığını söylüyolar bu konu beni otomatikten soğutuyor doğruluk payı var mıdır?şimdi bir pompalı alsam dahi 2. alıcam tüfek superpoze olacak ama pomapalıya hiç bulaşmayım mı?yada pompalı yerine otomatik mi alayım?yoksa her ikisinide leyip superpoze mi alayım?bide marka olarak ne almalıyım beni üzmeyecek bi marka söyleyebilir misiniz?saygılarımla herkese şimdiden teşekkür ediyorum

2. elsoberano'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 6 Kişi :

av-doğa (15.09.10), casper avcı (15.09.10), gemlik16avci88 (15.09.10), hikmet2055 (15.09.10), karayel (14.09.10), salurlu0614 (15.09.10)

Bizden Biri karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    karayel
    Yaşadığı Şehir
    RİZE
    Meslek
    AVCI
    Tüfek
    YILDIZ POZE
    Köpek
    KURZHAAR
    Konular
    66
    Teşekkürler
    263
    288 Mesajına 649 Kere Teşekkür Edildi.

Alıntı elsoberano Nickli Üyeden Alıntı
    [Linkler Misafirlere Gizlenmiştir,Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz - Üye OL]
    Herkese selamlar saygılar.ben bir tüfek almak istiyorum şuan için ayırabileceğim bütçe çok fazla değil üst limitim 700 tl olacak!yanlız pompalı mı yarı otomatik mi superpoze mi alsam bi türlü karar veremiyorum. aslında pompalı tüfek istiyordum avda çok kullanışlı olmadığını söylediler ama ne bileyim aklımın bi köşesinde var otomatik tüfeklerin fişek sıkışması yaptığı belli bi süre sonra atarken takıldığını söylüyolar bu konu beni otomatikten soğutuyor doğruluk payı var mıdır?şimdi bir pompalı alsam dahi 2. alıcam tüfek superpoze olacak ama pomapalıya hiç bulaşmayım mı?yada pompalı yerine otomatik mi alayım?yoksa her ikisinide leyip superpoze mi alayım?bide marka olarak ne almalıyım beni üzmeyecek bi marka söyleyebilir misiniz?saygılarımla herkese şimdiden teşekkür ediyorum
    Aleyküm selam hocam.
    gönül isterdiki direk böyle soruyla değilde öncelikle birazcık kendınızden bahsetmıs olsanız hani sizi tanısak bizlerle paylaşımlarda bulunsanız vs. vs. tabiki bu sizin kendi seçiminiz.
    neyse uzatmadan kendi çapımda olabıldıgınce yanıtlamaya çalışayım sorunuzu.
    öncelikle şuna karar vermelisiniz; siz silahlanmak adına mı tüfek almayı düşünüyorsunuz yoksa av için mi silah almayı düşünüyorsunuz.
    şayet silahlanma adına bir tüfek düşünüyorsanız durmayın pompalı alın derım.
    yok avcılık yapacağım derseniz;
    pompalı kesinlikle av için uygun bir silah değildir. bazı avcı arkadaşlarımız sadece domuz avında tercih edebiliyorlar.
    ikinci olarak otomatiklerdeki fişek sıkışmasından bahsetmışsınız; evet bazen bu tür olaylar yaşanabiliyor otomatiklerde ancak bu tarz hataların kesınlıkle tufek kaynaklı olduguna ınanmıyorum ben. avcı avdan dondukten sonra tufegının bakımını duzenlı ve ıtınalı bırsekılde yaparsa o tufek fısek sıkıstırmaz. bunu bıraz acarsak; otomatık tufeklerde boş fısegın dısarı atılımı atesleme esnasında fısegın gucunden bırazcık calar ve gaz basıncıyla mekanızmayı gerı ıter bu sırada da bos fısek acılan agızdan dısarı atılır. bu gaz basıncı mekanızma ıcerısındekı yaklasık 1 toplu igne kalınlıgındakı delıkten gazın gecırılmesıyle saglanır. ( genıslık ve sıstem modelden modele degısıklık gosterebılır) duzenlı olarak temızlenmeyen tufeklerde bu delıkte tıkanmalar olusur dolayısı ıle fısek dısarı atılamaz. buna fısek sıkıstırma denıyor, suc sılaha atılıyor. halbukı tum suc sılah sahıbınındır.
    otomatıkler 3+1, 4+1, 5+1... cesıtlerı mevcut olmakla bırlıkte yasa geregı kullanımları 2+1 fısek ıle sınırlandırılmıstır. yanı buda demek olurkı pozeyle arasında sadece 1 fısek farkı vardır, bence avcı olan bırısı ıcın cokta onemlı bır fark degıldır. varsın bır tabur ordekten 3 yerıne 2 tane dusurelım oyle degılmı?
    son olarak pozeden bahsetmıssınız, pozeler cok yakısıklı tufeklerdır, goze hos gorunurler bunun harıcınde cıfteyle poze arasında namlu sekıllerınden baska hıcbır fark oldugunu sanmıyorum.

ozetelersek silah alım işi tamamıyle zevkler ve renkler işidir sayın hocam. onemlı olan elınızdekı sılahı vucudunuzun bır uzvuymus gıbı kullanabılmenız ve onunla huzurlu olabılmenızdır. gerısı teferruattır bence.

Fiyat konusuna gelınce cok fazla bır bılgım yok maalesef. bu konuda sızı yonlendıremeyecegım maalesef. ancak internette bırazcık arastırma yaparsanız hem cebınıze hem zevkınıze uygun bır sılah bulabılecegınıze emınım.
    ayrıca sıtemızdekı degerlı ustalarımızdan bu konuda bılgısı olanlar mutlaka sızı yonlendıreceklerdır.
    DEĞERLİ PAYLAŞIMLARINIZI BEKLERİZ.
    saygılar.
    http://media-content.flixya.com.s3.a...kmsJNs7nD5E%3D

Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;
    Yer yüzünde yer beğen:
    Nereye dikilmek istersen
    Söyle seni oraya dikeyim!
    ---------------------------
    Mevlana değilim ki !!
    Adam olda gell !!

4. karayel'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 4 Kişi :

casper avcı (15.09.10), elsoberano (14.09.10), hsnymn (14.09.10), yakup71 (29.09.10)

Bizden Biri kuzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Halil Kuzay
    Yaşadığı Şehir
    KIRŞEHİR
    Meslek
    esnaf
    Tüfek
    sarsılmaz otomatik
    Köpek
    kurtzaar
    Konular
    35
    Teşekkürler
    24
    453 Mesajına 1,035 Kere Teşekkür Edildi.

sayın ustam benim 2 adet sarsılmaz tufeyim var 11 yıldır kulanıyom bana kalsa super poze daha elverişli neden dersen takoz derdi yok tek tetik al ama sarsılmazdan kacma benim biri otamatik biri super poze bakım ve temizliyi kolay ras gele ustam

6. kuzay'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 5 Kişi :

av-doğa (15.09.10), casper avcı (15.09.10), elsoberano (14.09.10), hikmet2055 (15.09.10), karayel (14.09.10)

Yaşadığı Şehir
    ANKARA
    Meslek
    ÖĞRETMEN
    Konular
    1
    Teşekkürler
    9

kuzay karayel ustalarım öncelikle zaman ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ederim.karayel doğru söylüyorsun öncelikle kendimi tanıtmam lazımdı işte tez canlılık tüfek almaya karar verdim hemen cevap aradım buda memlektimin verdiği tez canlılık adım orkun 28 yaşındayım tarbzonluyum ankda özel eğitim merkezinde 3 yıldır zihinsel engelliler öğretmenliği yapıyorum.aslında benim ilk tüfeğim silahlanma bazen sesi duyup rahatlama için ama arad birde ava gitmek istiyorum pompalı olunca anladığım kadarıyla av da sıkıntı yaşıycam bakım konusunda kesinlikle atlamam bakımı düz<gün bi otomatik sorun yaratmazsa otomatikte iyi bi seçenek gibi duruyor.sarsılmaz silahta iyi bir marka yakınlarımda kullanan var çok memnunlar tüfekte listeme yazdığım ilk marka sarsılmaz oldu.

8. elsoberano'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 2 Kişi :

av-doğa (15.09.10), hikmet2055 (15.09.10)

Administrator hikmet2055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Hikmet DÖNMEZ
    Yaşadığı Şehir
    İSTANBUL
    Meslek
    avdogada maaşla çalışıyor
    Tüfek
    Huglu poze+çifte+pompalı ve franchi otomatik
    Köpek
    şimdilik yok..
    Konular
    379
    Teşekkürler
    8,249
    2,115 Mesajına 5,473 Kere Teşekkür Edildi.

sayın hocam..
    öncelikle aramıza hoş geldin.. inşallah sende gönlünce dostluklar kurar ve paylaşımlarınla sitemize renk katarsın..
    tüfek konusunda!
    benim dolabımda her modelden bir tane var..
    ama ava giderken dolabımı açar açmaz huglu çifteyi kılıfına koyup evden çıkıyorum.. diger tüfeklerimi daha az kullanıyorum..
    saygılarımla

[Linkler Misafirlere Gizlenmiştir,Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz - Üye OL]

BOL YILDIZLI BAYRAK ALTINDA YAŞAMAKTANSA..
    AY YILDIZLI TABUTA SARILMAYI YEGLERİM..

10. hikmet2055'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 3 Kişi :

av-doğa (15.09.10), hsnymn (15.09.10), salurlu0614 (15.09.10)

Bizden Biri kuzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Halil Kuzay
    Yaşadığı Şehir
    KIRŞEHİR
    Meslek
    esnaf
    Tüfek
    sarsılmaz otomatik
    Köpek
    kurtzaar
    Konular
    35
    Teşekkürler
    24
    453 Mesajına 1,035 Kere Teşekkür Edildi.

hocam ben kırşehirliyim kırıkkalede ikamet ediyom esnafım 40 yaşındayım 23 yıldır ava giderim siteye hoş geldiniz ras gele hocam biraz kendini tanıtırsan sitedeki arkadaşlar size daha iyi abiledimiz ve ustalarımız sana yardımcı olurlar

12. kuzay'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 5 Kişi :

av-doğa (16.09.10), casper avcı (15.09.10), elsoberano (15.09.10), hikmet2055 (15.09.10), salurlu0614 (15.09.10)

Yaşadığı Şehir
    ANKARA
    Meslek
    ÖĞRETMEN
    Konular
    1
    Teşekkürler
    9

ustalarım yarı otomatik tüfek almaya karar verdim ama kinetik yada gazlı diye iki model var hangisini seçmeliyim ikisinin ne gibi bir farkı var?birde torun ata ve sarsılmaz bu 3 marka içinden öncelikli tercihim hangisi olmalı saygılarımla

14. elsoberano 'nın Yazısına Teşekkür Edenler :

hikmet2055 (16.09.10)

Banned av-doğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    av-doğa
    Yaşadığı Şehir
    İSTANBUL
    Konular
    153
    Teşekkürler
    3,960
    1,177 Mesajına 2,074 Kere Teşekkür Edildi.

ustam öncelikle sitemize hoşgeldiniz;bununla beraber eğer istanbulda olsaydınız tüfek alma konusunda ödeme konusunda yardımcı olmaya çalışırdık ama ankarada sadece bilgi verebilirim
    pompalı karayel ustanında dediği gibi banada kalırsa kesinlikle av tüfeği olamaz;otomatik konusunda kendisine yine katılıyorum silaha iyi bakarsan silahta seni yarı yolda bırakmaz,bende 4 tane süperpoze 1 tane otomatik 1 tane horozlu ve 1 tanede tek kırma var ama özel yapım cesa poze benim için vazgeçilmez nedense ava giderken Hikmet ustamın dediği gibi elim otomatik yerine pozeye gidiyor,şimdiden hayırlısı olsun.

16. av-doğa 'nın Yazısına Teşekkür Edenler :

salurlu0614 (15.09.10)

Banned salurlu0614 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    fatih acar
    Yaşadığı Şehir
    ANKARA
    Meslek
    kombi teknikeri
    Tüfek
    sarsılmaz condorde sport ot
    Köpek
    artık kurzhaarım var
    Konular
    26
    Teşekkürler
    970
    484 Mesajına 985 Kere Teşekkür Edildi.

sayın hocam aramıza hoşgeldiniz ata hakkında sitemizde sabitlenmiş bir konu var bunu
    [Linkler Misafirlere Gizlenmiştir,Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz - Üye OL] bu linkten inceleyebilirsin teknik olarak tam bir bilgim yok ama duydugum kadarıyla otomatiklerde asıl fişek sıkışmasını kinetik tüfekler yapıyormuş bende bir sarsılmaz kullnıcısıyım tavsiye ederim yanlız tek bir sorun var kullandıgın temizlik yaglarına biraz dikkat etmen ve eger ava gideceksen her avdan sonra muhakkak nem konusuna temizlik konusuna dikkat etmen gerekiyor çünkü kaplamaları biraz hassas ben dikkat etmedim namlu iki kere kasada tamamen deiğşti ve garantisi bittiği halde banim hatam olmasına ragmen servisi okadar iyi niyetli ücretsiz yaptılar bu konuda çok önemli torun konusunda çok fazla söylem var ama benim tam olarak bir bilgim olmadıgından yorum yapmak istemiyorum aramıza tekrar hoşgeldin der değerli paylaşımlarınızı beklerim

18. salurlu0614'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 2 Kişi :

av-doğa (16.09.10), elsoberano (15.09.10)

Bizden Biri gemlik16avci88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    İbrahim ÖZDEMİR
    Yaşadığı Şehir
    BURSA
    Meslek
    ögrenci amelesi
    Tüfek
    Büyük huğlu-otomatik
    Konular
    41
    Teşekkürler
    2,161
    415 Mesajına 973 Kere Teşekkür Edildi.

Ustalarım yardımcı olmusdur sanıyorum.

Ben fazla ava gıdemıyorum ama tufegım Büyük Huğlu7+1 otomatik ve sarsılmaz 7+1 pompalı

pompalı avda hıs kullanmadım hevesdı aldım arasıra sesıne hasret kalamk ıçın fısek yakarım

Ama gonlumde yatan enjektörlü huğlu bir superpoze almak imkanım olursa ınsallah alıcam.

Sızın ayırdıgınz butceyla yarı otomatik bir sılah alabılır ve emınım cokta memnun kalırsınız

Saygılar...

BEN ÖLÜNCE BİR ELİMİ TABUTUBUN DIŞINA ATIN. İNSANLAR GÖRSÜNLER Kİ PADİŞAH OLAN KANUNİ BİLE BU DÜNYADAN ELİ BOŞ GİTMİŞDİR ....

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

20. gemlik16avci88'nın Yazısına Teşekkür Eden Toplam 3 Kişi :

av-doğa (16.09.10), elsoberano (15.09.10), hikmet2055 (16.09.10)

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 3 ... SonuncuSonuncu