Kapat

©
+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yivsiz Tüfeklerde Sıfırlama Nasıl Oluyor.

Bizden Biri yakup71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Yakup Akıncı
    Yaşadığı Şehir
    KIRIKKALE
    Meslek
    Memur
    Tüfek
    1.otomatik 1.cifte 1tane dede yadigarı el yapımı 12 lik tek kırma,1 tanede yine dede yadigarı 16 lık
    Köpek
    puanter-LESSİ
    Konular
    87
    Teşekkürler
    580
    287 Mesajına 540 Kere Teşekkür Edildi.

Standart Yivsiz Tüfeklerde Sıfırlama Nasıl Oluyor.

Arkadaşlar günlerdir kafımı kurcalayan bir soru saracağım sizlere
    Av sezonunu kapattım ve sıkıntıdan ne yapıyım derken aklıma benim tüfeğin 50 metrede yaklaşık 30 santim sağ alttan vurduğunu bildiğim için sıfırlayım dedim ama bir türlü çıkamadım içinden aklıma süper bir fikir geldi SİZLERE SORMAK eee anlatın bu nasıl yapılıyor ben yapamadım.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılar...

İsim-Soyisim
    Yakup Akıncı
    Yaşadığı Şehir
    KIRIKKALE
    Meslek
    Memur
    Tüfek
    1.otomatik 1.cifte 1tane dede yadigarı el yapımı 12 lik tek kırma,1 tanede yine dede yadigarı 16 lık
    Köpek
    puanter-LESSİ
    Konular
    87
    Teşekkürler
    580

Standart Ynt: Yivsiz Tüfeklerde Sıfırlama Nasıl Oluyor.

Yaw arkadaşlar bu konu hakkında kimse bişeyler bilmiyormu yaw anlaşıldı siz hep bir olup benim kafayı yememi istiyorsunuz.

Bizden Biri ELBISTANLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Teşekkürler
    0
    6 Mesajına 8 Kere Teşekkür Edildi.

Degerli dostlar bu konuda biraz tecrübelerimi konusturayim yiysiz tüfegin tüfeklerin yapim özeliginden dolayi alt degen yada üst degeni vardir bildigim kadariyla buna bazi yörelerde balans diyorlar bunun önüne gecmek imkani yok sanirim neden derseniz tüfegin üzerine yapilmis hic bir sifirlamamekanizmasi konmamis sizlerede sorarim NAMLUDA KUBUZDA YADA KUYRUKTA kimin tüfeginde standartlar haricinde ayri bir mekanizma vardir? bunun icin bir avci kulandigi tüfegi iyi taniyacak yani tüfegiyle özdeslesecek.

SEVGILER

Moderatör Kurtluca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    İbrahim
    Yaşadığı Şehir
    İSTANBUL
    Meslek
    serbest
    Tüfek
    Huğlu 103 FE
    Köpek
    Setter, Jack
    Konular
    288
    Teşekkürler
    9,042
    1,569 Mesajına 3,737 Kere Teşekkür Edildi.

[size=10pt]Yivsizlerde sıfırlama benim de bildiğim kadarıyla olmuyor Yakup ustam .. Çünkü bu ayar için hiçbir yan mekanizma yok edemin de dediği gibi ..

Ayrıca Red dot( kırmızı lazer ışığı ) adlı bir ürünün kullanıldığını biliyorum . RED DOT´ın özelliği hareketli avları rahat şekilde nişangaha almak ve 2 göz açıkken atış yapabilmektir . Dürbünden daha kullanışlı olmasına rağmen sadece dürbünün yaptığı yakınlaştırma RED DOTlarda yoktur. Mesafeleri 1´e 1 gösteriyor . Red dot yivsiz tüfeğe monte ediliyor ve ancak onunla birlikte sıfırlama yapabiliyorsunuz ...

[Linkler Misafirlere Gizlenmiştir,Forumdan Yararlanmak İçin Üye Olunuz - Üye OL]

Ustam , başka bir seçenek daha var yaw Madem tüfeğin alta atıyor , o namlunun üst tarafını bir kütüğe çarparsın , sıfırlandı sıfırlandı

Sıfırlanmadı , o zaman yenisi ile sıfırlarsın .. Tabi ki bu işin şakası ustam yaw

Saygılar ...[/SIZE]

Emek Harcamış Üye Hasan Avc? - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Hasan Avcı
    Yaşadığı Şehir
    ESKİŞEHİR
    Tüfek
    Huğlu Süper-Poze
    Konular
    11
    Teşekkürler
    0
    2 Mesajına 3 Kere Teşekkür Edildi.

Yakup usta kara avcılığına yeni başlayan biri olarak sana en iyi sıfırlama tekniği,av bayisine gideriz kendimize güzel bi tüfek seçeriz böylece sıfırlanmış olur tüfeğimiz. ;D .saygılar..

Üye HUNTER06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Teşekkürler
    0

değerli kardeşim öncelikle tüfeğin ne marka olduğunu yazmamışsın 2.si ani atışlardamı 30 cm alt vuruyorsun 3.sü tüfeğin dipçiğini ölçüp cm sini yazarsan 4.sü tüfeğini bant alta gelecek şekilde sırt üstü düz bir zemine koyduğun zaman zeminle dipçiğin ucu arasındaki mesafe çok önemli (5-7 cm ) arasında bir rakam bunları yazarsan sana yardımcı olabilirim rastgele....

İsim-Soyisim
    Yakup Akıncı
    Yaşadığı Şehir
    KIRIKKALE
    Meslek
    Memur
    Tüfek
    Köpek
    puanter-LESSİ
    Konular
    87
    Teşekkürler
    580

Değerli arkadaşlarım verdiğiniz bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

İbrahim usta aynen dediğini yaptım bak aşağı anlattım. ;D ;D

Sevgili hunter06 ustam şu an o istediğinz bilgileri veremem ama sizden bir ricam olacak her hangi bir silah olabilir yani bana genel olarak bilgi verebilirsen çok sevinirim. ??? ???

> > > [COLOR=blue:]Değerli arkadaşlarım sizlerden cevap glmeyince bende kendi kendime "tamam tüfek ben sana biliyorum" dedim ve aldım tüfeği elime en uygun kimsenin görmediği bir yere gittim namlu kısmından tuttum orda bir kütük vardı başladım vurmaya kırlsın diye ama ne kadar vurdumsa bir türlü kıramadım halbuki cüneyt arkın filimlerinde bir iki vurunca hemen parçalanıyordu ben bir türlü parçalayamadım Neyse sonuç kıramayınca dur bir kere daha deneyim doğru yere vuracakmı diye aynı uzaklıktaki mesafeye 3 adet tek kurşun sıktım o da ne? kurşunlar tam hedefte meğer namlunun üzerindeki yatak eğikmiş ben kırmaya çalışırken düzeltmişim ve artık tam attığım yerden vuruyor tüfeğim.Şaka şaka[/COLOR:] ;D ;D ;D

Arkadaşlar bir tüfek tamircisi arkadaşım var ona gittim ve durumu anlattım bana yivsiz tüfeklerin sıfırlamasını kullanıcı yapamaz bir kaç sebebi vardır dedi bunlar şöyle.
    1-Arpacığın yükseklik ve alçaklığından kaynaklanır bunu bir iki dış açmak yada dişlerden bir ikisini kaynakla kapatark yapabiliriz.dedi
    2-Arpacığın çapıyla ilgili olabilir bunuda bir kaç atış yaptıktan sonra tornayla ya inceltiriz yada kaynakla doldurup kalınlaştırırız dedi.
    3-Namlu üzerindeki düz hattın eğik olması durumnda da aynı hatayı yapar bunuda düz bir zeminle ayarlayıp düzelterek yapabiliriz.dedi
    4-En güzel ve benim yapmaya karar verdiğim sıfırlama tekniğide atış yap ne kadar sapma varsa o kadar önleme ver al sana sıfırlandı tüfeğin dedi. ;D ;D

Saygılar...

Üye yazlikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4
    Teşekkürler
    0
    0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi.

değerli kardesim senın yazdıgın tufegın alt vurma bence sebeblerı sunlar olabılır.
    1-tufegının kabza kısmının acısı cok olursa[egımi]alt vurur.
    2-egım az ıse hedefın üst vurur.
    3-hemen her tufekte yana dogru cok az bır egım vardır bu sana terste kalır
    4-tufegın dıpcıgı uzun olur alt vurur.
    5-dıpcık kısa olur ust vurur
    bunları bır kontrol et ıllakı bır tanesı uymuyor olabılır.saygılarla

Emek Harcamış Üye tturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsim-Soyisim
    Tuncay Turhan
    Yaşadığı Şehir
    BURSA
    Meslek
    S.M.M.MÜŞAVİR
    Tüfek
    *Remington 1100* 20 calibre
    Konular
    13
    Teşekkürler
    7
    116 Mesajına 326 Kere Teşekkür Edildi.

değerli arkadaşlar artık kendimi tutamayacağım yakup usta seninle bu olayları konuşmadıkmı geldiğimde ama önemli değil şöyle anlatayım yizsiz tüfeklerde sıfırlama diye bir şey yoktur bununiçin kafanızı yormayın arkadaşların anlattuğı konular ise tüfek sıfırlama değilde tüfeğin avcıya uyması için gerekli olan ölçülerden bahsedilmiş herkesin kol uzunluğu tüfeğe yatması farklıdır bunun için kafanızı kurcalamayın en iyi hedefe giden kurşun federaldir bu konuda gerçektten çok detaylı çalışma yapıyorlar daha fazla bilgi için benimle görüşebilirsiniz. Saygılar

İsim-Soyisim
    Yakup Akıncı
    Yaşadığı Şehir
    KIRIKKALE
    Meslek
    Memur
    Tüfek
    Köpek
    puanter-LESSİ
    Konular
    87
    Teşekkürler
    580

Saygılar tuncay ustam biliyorum Ümit abinin dağ evinde avcı bir abimizin süper poze tüfeği üzerinde anlatmıştın fakat tek kurşunla vuramayınca kafam takıldı bu yüzden sormuştum.
    Gelelim senin dediğin federale sevgili ustam federal bildiğim kadarı ile hem piyasada çok bulunmuyor hemde diğer fişeklerden pahalı nedeni ise bağzı taşralarda herkesin gücü yetmiyor diye getirmiyorlar.anlayacağın benim sorum vuramayınca tüfeğimi? değiştireceğim olmuştu oysa ben tüfeğimden çok memnunum.

Saygılar...

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
1 2 SonuncuSonuncu